Bagaj hazırlıkları

  • Bagaj limitleri her uçuş için değişebilmektedir. Genel olarak bagaja verebileceğiniz bavul sayısı iki bavul ve ağırlığı da 20’şer kiloyla sınırlıdır. Bunun yanında yanınıza bir adet el bagajı almanıza izin verilmektedir. Bunlar dışındaki her yükten ekstra ücret talep edilmektedir. Bu detayları biletinizde bulabilirsiniz veya on line olarak havayolu şirketinin sitesinden bakabilirsiniz.
  • Bavulunuzun üzerine mutlaka isminizin ve adresinizin yazılı olduğu bir etiket takınız. Hatta bavulunuzun kaybolma ve sonrasından teslim edilme ihtimalini de düşünerek etikette bir Amerika adresi de belirtmeniz iyi olur.
  • Yanınızda getireceğiniz parayı kesinlikle bavula koymayın. Amerika’ya bir defada kişi başı $10.000’dan fazla para getirmeniz durumunda, bunu beyan etmeniz ve açıklamanız gerekmektedir. Giyecek dışında getirebileceğiniz eşyalar sizin nasıl ve nerede yaşayacağınıza bağlı olacaktır.
  • Yiyecek götürmek konusunda çok dikkatli olunuz. Etli, sütlü ve meyve-sebze türü yiyecekleri yanınızda getirmeniz sakıncalıdır. Bu tür yiyeceklerin Amerika’ya getirilmesi yasaktır. Yakalananlar hem para cezası almakta, hem de söz konusu yiyecekler ellerinden alınmaktadır.  Detaylar için:

https://www.cbp.gov/travel/international-visitors/agricultural-items

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s